Karadeniz’in En İyi 3 Kamp Alanı

Karadeniz’in En İyi 3 Kamp Alanı

Mart 10, 2021 0 Yazar: Tolga H.

Karadeniz Bölgesi, kıyı şeridi uzunluğuyla ülkemizin en uzun kıyı şeridine sahip bölgesi konumundadır. İklim şartlarıyla turizme elverişlidir. Mevsimler arasında sıcaklık farklılıkları çok olmadığından ılıman bir havası vardır ve deniz turizmi için de uygundur. İklim özellikleri ile hem Türkiye’de hem de dünyada özgün bir yapıya sahiptir. Tüm bu sebepler ışığında Karadeniz bölgesinin kamp alanları bakımından da zengin bir çeşitliliği vardır. Biz de Karadeniz’in en iyi kamp alanlarını sizler için sıraladık.

Borabay Gölü Kamp Alanı, Amasya

Borabay Gölü, heyelan set gölü olup Taşova ilçesinde yer almaktadır. Gölün rakımı 1030 metre olarak ölçülmüş olup derinliği ise 36 metredir. Kamp alanı tam olarak doğa harikası bir yerdir. Trekking için harika alanları mevcuttur. Hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı durumundadır. Kamp alanında birkaç konaklama seçeneği mevcuttur. Bungalov evlerde, karavanlarda ya da en tipik kamp çeşidi olan çadırlarda konaklayabilirsiniz.

Kamp alanı, sunduğu olanaklar ile ziyaretçilerine güzel bir kamp deneyimi vadetmektedir. Öncelikle kamp alanında alışveriş yapabileceğiniz mini market, yemek yiyebileceğiniz restoranlar mevcuttur. Ayrıyeten WC, duş, elektrik, otopark gibi imkanlar da bulunmaktadır.

Bir gecelik konaklama ücreti; çadırlarda 30 TL, standart bungalovlarda 80 TL, göl manzaralı bungalovlarda 120 TL’dir. Fiyatlarda sezona göre değişiklikler yaşanabilir. Kesin bilgi için tesis ile iletişime geçmenizde yarar vardır.

Ünye Çınarsuyu Kamping, Ordu

Karadeniz’in en iyi kamp alanları listesinin ikinci sırasında Ordu’nun Ünye ilçesi sınırlarında yer alan Çınarsuyu Kamping bulunuyor. Burası da tıpkı Borabay Gölü gibi Karadeniz’in en iyi doğasına sahip kamp alanlarından biridir. Burayı sadece kamp severler değil günübirlikçiler de sıkça ziyaret etmektedir. Ancak geniş bir alana sahip olması nedeniyle günübirlikçilerin yarattığı yoğunluk kamp severler açısından pek hissedilmemektedir.

Çınarsuyu Kamping’te karavan kamp yerleri, kır evlerinde konaklama veya çadır kurabilirsiniz. Ancak doğayla daha iç içe bir kamp yapmak isterseniz çadır ya da karavanı tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Kamp alanında; çeşme, oyun alanı, mesire alanı, buzdolapları, Wi-Fi, restoran, duş, elektrik, otopark ve daha birçok olanak mevcuttur. Kişi başı günlük konaklama ücreti çadırda 40 TL, karavanda 30 TL’dir. Kır evlerinde ise fiyatlar kişi sayısına göre değişmektedir.

Ayder Yaylası, Rize

Karadeniz kamp alanları listesinin son sırasında Karadeniz’in en popüler bölgesi Ayder Yaylası yer alıyor. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan yaylanın kendine hayran bırakan bir manzarası ve doğası vardır. Yılın belirli dönemlerinde çeşitli şenlik ve festivaller düzenlenmektedir. Kamp tarihinizi şenlik dönemine göre ayarlarsanız sizin için daha keyifli bir deneyim olabilir. Burası ücretsiz bir şekilde kamp yapabileceğiniz en güzel yerlerden biridir. Çevrede ücretli kamp alanları bulunsa da genellikle kamp severler bu alanı tercih etmektedir. Alanda duş, tuvalet, elektrik gibi olanaklar mevcuttur. Bu türde ki aradığınız tüm bilgilere ve daha fazlasına www.dogadakamp.com sitemizden takip edebilirsiniz.