Römork Nedir ?

Römork Nedir ?

Nisan 30, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

Kamp yapmaya giderken veya fazla eşya ile seyahat etmeniz gerekiyorsa yada azda olsa bir eşya taşımanız gerekiyorsa arabalar genellikle çok küçük gelir. Bu yüzden sık sık yardımcı olabilecek bir alternatif arıyor olabilirsiniz. Birçok kişi bu alan sorununu bir araba römorku ile çözümlüyor. Bu römorklar kamyonların, arabaların, motosikletlerin arkasına ve hatta bisikletlerin arkasına bile sabitlenebilir. Bu sayede uzun yolculuklar için kullanmanız gereken fazla depo alanı elde etmiş olursunuz. Peki ya bu römork nasıl kullanılır çeşitleri nelerdir diyorsanız yazımızın devamından detaylara ulaşabilirsiniz.

Römorklar, kendi sürüşleri olmayan araçlardır. Çalıştırma için, güç kaynağından da sorumlu olan bir çekici araca bağlanırlar. Römorklar motorsuz olma ve dolayısıyla başka bir araçla çekilmek zorunda olma özelliğine sahiptirler. Bir kaç çeşit römork türü vardır bu türler aşağıda sıralanmıştır.

• İnsanların ve yarı römorkların taşınması için;
• Eşyaların taşınması için;
• Belirli tipte üst yapı ile kalıcı olarak donatılmış belirli nakliyeler için;
• Özel kullanım için;
• Karavan (1 dingilli veya en fazla 1 m aralıklı 2 dingilli);
• 1 dingil veya 2 dingil aralıkları 1m ‘den fazla olmayan planör, tekneler, vb. Gibi turist ve spor ekipmanlarının taşınması);
• Yarı römorklar (römorkun bir kısmı traktörle üst üste gelir. Yarı römork ve çekici seti mafsallı bir araçtır).

Daha önce de belirtildiği gibi, bir araba römorku özellikle büyük parçaların taşınması için uygundur. Bu nedenle ağırlıklı olarak hareket etmek için kullanılırlar. Ancak bu amaçlarla kullanılabilmesi için belirli gereksinimleri de karşılayabilmesi gerekir. İlk olarak, bu araba römorkunun son derece sağlam ve esnek olması gerekir. Kalitesini belirlemenin daha kolay olması için bir römorka tam olarak ne sıklıkla ihtiyacınız olduğunu bilmek de çok önemlidir. Yine, malzeme ve kalite önemli bir rol oynar. İyi bir römork yada çeki demiri için oto römork imalatı yapan güvenilir ve kaliteli bir firma tercih edilmelidir. Elit Römork bu firmalardan biridir. Sorularınız ve detaylı bilgiler için linke tıklayıp sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Web Site Adresi: https://elitromork.com/