Kamp Çantası Hazırlama

Kamp Çantası Hazırlama

Aralık 29, 2020 0 Yazar: Ezgi E.

Bir kış günü arkadaşlarınız ile bir plan yaptınız ve hafta sonu kamp yapmak için karar aldınız. Peki çantanızı nasıl hazırlarsınız. Daha önce hiç kamp için çanta hazırlamadıysanız bu yazımız tam size göre. Bakalım bir kış kampı için bir çantanın hazırlanması nasıl olmalı?

Sırt çantanızı 6 adımda nasıl hazırlarsınız

İlk Hareket

Sırt çantasının altına, aşağı mont, termal polar giysiler ve uyku tulumu gibi en yumuşak ve en hafif kıyafetleri yerleştirin.
Bu şekilde, kalçalara ve alt sırt bölgesindeki kaslara sert nesnelerin baskı yapma riski yoktur.

İkinci Hareket

Arka tarafa, su şişesi, yiyecek rezervleri, herhangi bir teknik ekipman (karabina, ip vb.) Veya kamp ocağı gibi daha ağır nesneleri koyun. Bu konumlandırma, yürüyüşçü / sırt çantasının ağırlık merkezini en uygun konumda tutarak tehlikeli dengesizliklerden kaçınırken, sırt çantasının arkasının dolgusu sırtı sert nesnelerin “keskinliğinden” korur.

Kolay seyahat programlarında, ağır ağırlıkları her zaman arkaya yakın, ancak sırt çantasının orta-yüksek kısmında, dik bir duruş ve yükün omurga üzerinde eşit dağılımını sağlamak için tutmanız önerilir. Zor ve çok dik güzergahlarda, destek tabanına kıyasla ağırlık merkezinin herhangi bir yer değiştirmesini daha da fazla içerecek şekilde, daha ağır ağırlıkları orta alana yerleştirmek daha iyidir.

Üçüncü Hareket

Giysi gibi orta ağırlıktaki ekipmanlar en iyi orta veya üst alana, tercihen dışarıya doğru yerleştirilir. Her yürüyüşçünün buraya ne koyacağına dair kendine has özellikleri vardır ayrıca mevsime ve gezi türüne göre değişiklik gösterir. Tecrübelerimize dayanarak, iklimdeki ani değişiklikler için faydalı olabilecek kıyafetleri bu kolay erişilebilir konumda tutmanızı tavsiye ederiz.

Dördüncü Hareket

Üst kanadın içine, aksi halde sırt çantasında kaybolma riski olan ve elinizin altında olması iyi olan en küçük nesneleri koyun. Bu kategori topografik haritalar, güneş gözlüğü ve güneş kremi gibi nesneleri, güzergahın açıklayıcı raporlarını, barları, ekleri vb. İçerir.

Beşinci Hareket

İçine koyabilmek için fizik yasalarını ihlal etmek zorunda kalmadan, sırt çantasının dışına asılı nesnelerden mümkün olduğunca kaçının! Dışarıya bağlanan her şey, yakalanma ve dengesizlik veya kaybolma riski taşır …

Altıncı Hareket

Çöp poşeti gibi su geçirmez nesneler çantalar için her zaman hayat kurtarıcıdır. Hiçbir ağırlıkları yoktur, ekipmanı düzenli tutmaya yardımcı olurlar ve yağmur durumunda, sırt çantaları genellikle su geçirmez olmadığı için tüm ekipman ve kıyafetleri tamamen ıslatmamak için gerekli olabilirler.

Uzun süreli bir kamp planı yapıyorsanız yanınızda neleri götürmeniz gerekir? Bu sorunun cevabını bilmiyorsanız ” Kamp Malzemeleri Listesi ” yazımızdan detaylı malzeme listesine ulaşabilirsiniz.