Karavan Kiralama

Karavan Kiralama

Aralık 23, 2020 0 Yazar: Ezgi E.

Kalabalıktan uzakta, doğa ile içice yada bir sahil kenarında tatil yapmak güzel olmaz mı? Peki herkes den uzak da bu tatil imkanını bize hangi otel sağlayabilir? Böyle bir tatil için en güzel seçenek tabi ki de bir karavan. Daha önce otellerde tatil yaptıysanız ve yolun özgürlüğünü özlediyseniz yada kamp hayatının nasıl bir şey olduğunu anlamak istiyorsanız karavan kiralayabilirsiniz. Ama unutmayın ki, kamp tatili otel tatiliyle kıyaslanamaz, bu yaşam tarzını ya seversiniz ya da bundan nefret edersiniz.

Tabi ki doğayla temas kurmak istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar vardır, örneğin: ortak tuvalet kullanımı, başkalarının alanlarına saygı ve kaçınılmaz olarak günlerinizin programını değiştirecek olan değişen hava koşulları. Karavanın olumlu ve olumsuz yönlerinin ne olduğunu hemen anlamak önemlidir, bu yönlerin bir listesi yoktur ve bu olumlu olumsuz yönler tamamen sizinle ilgilidir.

Karavan Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karavan içi örneği

Bir karavan kiralarken öncelikle karavan kiralama sözleşmesi imzalamalısınız. Ve bu sözleşmede ki maddeleri dikkatli okumalısınız. Sözleşmede ki “ek temizlik maliyetleri” veya “onarımlar” gibi noktalara dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde, karavanı iade ederken beklenmeyen maliyetler olabilir. Karavan kiralamadan önce sigorta poliçesi olup olmamasına dikkat edilmelidir. Karavanlar genellikle 2, 4 ve 6 kişiliktir. İçlerinde çoğunlukla, mini buzdolabı, yatak, ocak, duş, tuvalet, küçük saklama alanları, masa gibi sabit demirbaşlar bulunur. Karavan şirketlerine göre içlerinde ki eşyalar değişiklik gösterebilir.

Bir karavan kiralamak için, genellikle karavanın değeriyle orantılı bir güvenlik depozitosu ödemeniz isteyemecektir. Kiralama ücreti günlüktür. Karavan kiralama bedeline genellikle üçüncü şahıs mali mesuliyet sigortası, hırsızlık ve yangın sigortası ve kasko dahildir.

Karavan kiralarken çekme yada motokaravan seçeneklerinden birini tercih edeceksiniz. Ve seçiminiz çekme karavan olacak ise çekme karavan hakkında merak ettiklerinizi ” Çekme Karavan Nedir ? ” yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.